-Skleněný Obklad-

Výběr materiálu....

Na barevné skleněné obklady se používají dva základní materiály

  • sklo float

  • sklo diamant - extra čiré sklo

Materiál "float" je lehce nazelenalé sklo. Deformuje světlé odstíny do zelenkavých tónů, což může být nežádoucí, anebo také naopak. Nejvíc se tento materiál používá na tmavší odstíny, kdy deformace zelenkavou barvou není tak patrná. Materiál "diamant - extra čiré sklo" je téměř čiré sklo bez výraznějšího zeleného nádechu. Tento materiál barvy téměř nemění a je tedy vhodný především na světlé barevné odstíny, případně motivy.

Dále je možné oba tyto materiály volit v matném provedení SATINATO, případně v matném provedení LUX RAFF. Materiál Lux Raff je vyjímečný tím, že jeho matný povrch je téměř nepoškrabatelný. Je tedy vhodný také na pracovní desky nebo třeba v koupelnách na desky pod umyvadla apod. Samozřejmě u každého z materiálů je možné volit různou tloušťku skla, většinou od 4 do 19mm. Na skleněné obklady nejčastěji volíme tl.5 nebo 6mm. Také jsou na výběr různá skla probarvená ve hmotě do hněda, do modra nebo do zelena a jejich kombinace s matným povrchem. A v neposlední řadě zrcadla v různých tloušťkách a ve třech možných zabarveních. Klasické zrcadlo, bronzové a nebo šedé.

Výběr barvy nebo motivu....

Barvy je možné vybírat především ze vzorkovnice RAL nebo NCS, ale jsou i další možnosti, především při výběru různých metalických barev. Kromě jednobarevných skel je také možné mít sklo s motivem. Sem patří téměř nepřeberné množství různých fotek, grafik, designů nebo napodobenin jiných materiálů jako je třeba beton, kámen, textílie apod. Většina zákazníků používá k výběru motivu webové stránky www.shutterstock.com ale existuje spousta dalších tzvn. Fotobank, kde je možné motiv vybrat. Dokonce je možné použít Váš vlastní návrh nebo fotografii, pokud je v dostatečné kvalitě. Při aplikaci motivu na sklo se každý obrázek musí několikanásobně zvětšit a je tedy nutné, aby fotka po zvětšení byla ostrá.

Jak to funguje....

Na začátku je dobré, udělat si finanční rozvahu, aby jste věděli, kolik Vás bude celá realizace stát.V případě, že Vám bude naše cenová nabídka líbit, napíšete nám mail nebo zavoláte na uvedené telefonní čísla a domluvíme si termín zaměření. Technik, který přijede na zaměření, přesně zaměří prostor, kde bude sklo a vyřeší s Vámi další náležitosti, jako je výběr materiálu a barvy, případně vzoru, fotky apod. A sepíše s Vámi objednávku, kde bude vše jasně určeno. Následuje úhrada zálohové faktury a pak se začne sklo vyrábět. Když je sklo připravené k montáži, kontaktujeme Vás a opět si domluvíme termín, kdy pojedeme sklo instalovat na místo.Samotná montáž je poměrně rychlá a čistá práce. Sklo se lepí na zeď nebo jiný podklad různými tmely a silikony, které volíme podle daného prostoru a podle materiálu podkladové plochy. Jednotlivé spoje mezi skly a pracovní deskou tmelíme speciálními silikonovými tmely, které zaručují dlouhou životnost a funkčnost spáry. Průměrná délka montáže, při instalaci skla do standardně veliké kuchyně, je hodina a půl. Práce našich techniků je profesionální a vždy velmi dbáme na detail. Po montáži proběhne předání díla a úhrada zbylé částky. Kuchyň je po instalaci skleněného obkladu čistá a uklizená a Vy jí můžete nejpozději do 24 hodin plně používat.