Skleněný obklad,skleněné pracovní desky - materiál

Sklo je od přírody křehký materiál, kalení tak zvyšuje jeho užitné vlastnosti. Sklo se zahřeje na teplotu 620 °C - 680 °C a následně se rychle ochladí. Zvýší se tak odolost proti nárazu a rychlým změnám teplot. Odolnost proti rozbití se zvyšuje až pětinásobně, pokud se sklo rozbije, rozpadne se na malé neostré kousky. Sklo nelze dodatečně upravovat řezáním či vrtáním.

Kalené sklo

Kalené sklo se vyrábí čiré nebo barvené. Dle přání zákazníků se vyrábí sklo v požadovaných rozměrech a odstínech (dle vzorníku RAL). Jedná se o sklo s nanesenými keramickými barvami. Tento postup je možno aplikovat na všechna plochá skla s hladkým povrchem, která jsou vhodná ke kalení. Emailová vrstva se nanáší na sklo strukturním válcem, tzv. rollecoat-postup, a při následném kalení se barva vypálí.

Lepené sklo

Lepená skla se dají použít jako pochozí podlahy nebo schodišťové stupně. Povrch skel je možno také ošetřit protiskluzovou vrstvou (sítotisk nebo pískování). Barevnou kombinací jednotlivých skel můžeme tvořit různé odstíny podlah nebo schodů a také regulovat průhlednost při zachování průsvitnosti.